Nubia Hakkında

Dünya devi ZTE firmasının 2012 yılında kurduğu Nubia, gelişmekte olan rekabetçi akıllı telefon piyasasında yüksek teknoloji üretmek üzere kurulan bir firmadır. Merkezi Çin ShenZhen’de olan Nubia, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Rusya, Güneydoğu Asya ve Hindistan’da da faaliyet göstermektedir. Bu kısa süre zarfında 7000 adet patente sahip olmuş, 200 adet de yazılım üzerine telif hakkı vardır. 2016 yılında Çin’de patent sahibi firmalar sıralamasında 9. sıraya yükselmiştir. Cep telefonu sektöründe ise 5. sıradadır.

Vizyon

Estetik teknoloji üretmek.

Misyon

Tasarımda ve yenilikte kabul görmüş bir teknoloji markası olmak.

Marka Değeri

 • Değer olarak bakıldığında küresel alanda çok büyük bir fan kitlesine sahiptir.
 • Çin imparatoriçesinin kullandığı cep telefonudur.
 • Sportif pek çok etkinlikte ana sponsordur.

Teknolojik Anlamda sektöre yenilikleri ilk getiren markalardan biridir;

 • Çerçevesiz Ekran
  Çerçevesiz ekran teknolojisinde sektöre öncülük eden markalardan biridir, yeni teknolojileri ilk olarak seri halde hayata geçirmeyi amaç edinmiştir.
 • NeoPower
  “Güç tasarrufunda yeni bir dönem” sloganıyla geliştirilen NeoPower teknolojisi sistem güncellemelerini, fotoğraf bileşenlerini ve sistem arayüzünü optimize ederek daha üstün performans sunarken güç tasarrufunda da en iyisi olmayı hedefler. Nubia’nın NeoPower teknolojisi, uzun ömürlü kullanım sunarken görsellik ve performans arasında mükemmel bir denge yaratır.
 • NeoVision
  NeoVision, Nubia’nın kamera yazılımıdır ve standart kamera yazılımlarından çok daha komplikedir, daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz..
 • FIT (Kenar Hareketleri)
  FIT teknolojisi Nubia’nın kendini diğer markalardan ayırdığı önemli alanlardan biridir, telefonunuzun sadece ekranını değil kenarını da kullanmanıza olanak sağlar. Bu teknoloji sayesinde ekran parlaklığını kolayca değiştirebilir, uygulamalar arasında geçiş yapabilir, arka plan uygulamalarını temizleyebilirsiniz, detaylı bilgi için telefonunuzun Ayarlar uygulamasındaki Kenar Hareketleri bölümüne göz atın.